Podkasty do nauki języka francuskiego.

Nauka języka polega przede wszystkim na otoczeniu się językiem i osłuchaniu. Podkast jest formą bardzo praktyczną. Podkastów można słuchać na spacerze, podczas jazdy samochodem czy porannego joggingu.

Słuchanie będzie tym bardziej wartościowe i przyjemne jeśli będziemy słuchać tego co nas interesuje.

Wybrałam kilka podkastów, które uznałam za ciekawe i inspirujące.

  1. Transfert

Relizowany przez dziennikarkę o polsko brzmiącym nazwisku Charlotte Pudlowski przedstawia historie zwykłych ludzi. Opowieści bawią, śmieszą, zadziwiają lub przerażają. Bahaterami są osoby spotkane w metrze, w kolejce do kina, na sali sportowej. Przy tym podkaście emocje gwarantowane.

2. Génération XX

Podkast o przedsiębiorczych kobietach przedstawiony przez Siham Jibril. Insirujące historie kobiet i ich droga do zbudowania własnej firmy i sukcesu.

3. Entre.

Dorastanie jest trudnym okresem nie tylko dla rodziców, ale i młodych. Młoda osoba o imieniu Justin opowiada swoje wychodzenie z dzieciństwa, perypetie w szkole. Krótki i dobrze się słucha.

4. Le Gratin podkast Pauline Laigneau

Pauline proponuje wywiady z przedsiębiorcami. Język związany z biznesem. Rozmowy są dość długie, ale nie będziecie się nudzić.

5. La poudre

Inspirujący podkast. Wywiady z kobietami artystkami, aktywistkami, politykami. Rozmowy dotyczą polityki, sztuki, aktywizmu.

6. Superhéros

Bardzo emocjonujący podkast. Historie ludzi, które wciągają i słucha się z uwagą.

Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie pośród tych kilku propozycji.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *