o autorce

Bernadetta Kwaśniak-Sibe


Cześć jestem Bernadetta, autorka tego bloga. Od 2006 roku mieszkam we Francji i z radością dzielę się moją wiedzą z języka francuskiego, znajomością kultury i doświadczeniem życia we Francji.

W wykształcenia doktor nauk humanistycznych, absolwentka filozofii we Francji i dziennikarstwa. Pracowałam we francuskich korporacjach, w szkole, jako tłumacz i dziennikarz.

Obecnie zawodowo postanowiłam zasmakować samozatrudnienia. Jedną częścią mojej działalności jest ten blog, drugą tworzenie stron internetowych.

Na blogu znajdziesz autorskie przewodniki oraz materiały do nauki języka francuskiego. Zabiorę Cię w miejsca nieopisane w tradycyjnych przewodnikach, pokażę regiony rzadko odwiedzane przez polskich turystów, jak na przykład Akwitania, region, z którego pochodzi mój mąż i który regularnie odwiedzam.

Języka francuskiego zaczęłam uczyć się w liceum z rozszerzonym francuskim, potem na studiach i w Alliance Française łącznie 8 lat przed wyjazdem do Francji. Przygodę z Francją zaczęłam od kursów językowych na Sorbonie, a następnie studiów filozoficznych w Institut Catholique de Paris.

Do nauczania języka francuskiego przygotowywałam się kończąc specjalne kursy pedagogiczne.

Usiądź i daj się prowadzić po stronach mojego bloga, odkryj autentyczną Francję.

  • Od 2006 roku mieszkam w Paryżu
  • Znam mentalność i zwyczaje Francuzów
  • Pokazuję najpiękniejsze miejsca we Francji
  • Uczę w prosty sposób języka francuskiego
  • Znam Paryż i jego tajemnice
  • Dzielę się chętnie wiedzą o Francji i udostępniam mnóstwo informacji gratis

francletter

Zapisz się na listy i odbierz darmowy e-book „Mały słownik potocznego francuskiego”.

Polityka prywatności