nauka francuskiego

Gdzie uczyć się francuskiego we Francji?

Przyjazd do kraju, którego języka chcemy się nauczyć jest najlepszym sposobem na bardzo szybkie opanowanie języka. Jednak samo przebywanie nie gwarantuje sukcesu. We Francji istnieje szeroki wybór szkół językowych dla obcokrojówców. Nie wszystkie są jednak godne polecenia. Jak odnaleźć się w gąszczu tych propozycji? Gdzie uczyć się języka francuskiego? Jaką szkołę wybrać? Jakie zastosować kryteria wyboru?

Język francuski dla obcokrajozców to tzw. FLE (français langue étrangère) i pod tą nazwą należy szukać szkół językowych. A jest ich naprawdę wiele, w każym mieście, a nawet mniejszej miejscowości organizowane są kursy dla obcokrojów. Dlatego trzeba uważać, żeby wybrać szkołę sprawdzoną. Co to oznacza? Należy zwrócić uwagę na to, czy dana szkoła jest akredytowana przez państwo. Jest to bardzo ważne, ponieważ egzaminy i certyfikaty przez nią wydawane uznawane są wówczas przy staraniu się o obywatelstwo francuskie, aplikowanie na studia czy staranie się o pracę.

Szkoły i kursy, które mogę polecić.

Cours municipaux d’dultes

Jedne z lepszych, a zarazem nie rujnujących naszych kieszeni są kursy proponowane przez Starostwa Miast. Cours munucipaux d’adultes są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, z dobrze opracowanym programem nauczania. Starostwa oferują szeroki wachlarz kursów od całorocznych po krótkie intensywne oraz tematyczne jak np. kurs fonetyki czy kurs przygotowujący do pracy w recepcji. Zapisy są otwarte dwa razy w roku, we wrześniu i w styczniu. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, dlatego należy spieszyć się z zapisaniem, bo o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Warte podkreślenia jest to, że po takim kursie otrzymujemy certyfikat, który uprawnia nas do podjęcia pracy i studiów we Francji.  Podaję link do kursów, gdzie dostępne są wszystkie informacje dotyczące zapisów i cen TUTAJ.

Alliance Française

Kolejną szkołą, znaną na całym świecie jest Alliance Française. Alliance Française przygotowuje do egzaminów sprawdzająch znajomość języka francuskiego. Egzaminy przeprowadzane przez Alliance Française są uznawane na całym świecie. We Francji praktycznie w każdym większym mieście jest oddział Alliance Française.

Kursy przy Uniwersytetach

Propagowanie języka francuskiego jest jedną z wytycznych na uniwersytetach francuskich dlatego każdy uniwersytet ma w swojej ofercie kursy języka i kultury francuskiej. Najbardziej znany jest Cours de langue et civilisation française na Sorbonie. Jest to jeden z najbardziej obleganych kursów i cieszących się doskonałyą jakością. Miałam okazję w nim uczestniczyć, dlatego serdecznie polecam.

Na koniec podaję link do pełnej listy szkół językowych na terenie Francji uznawanych przez państwo francuskie.

Pełna lista szkół i ośrodków języka francuskiego we Francji. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *