Jak dojechać z lotniska do Paryża?

Paryż obsługują trzy lotniska, na które można przyjechać z Polski: Roissy-Charles de Gaulle, Orly i Beauvais-Tillé.

Jak dojechać do centrum z każdego z nich? Do dyspozycji mamy oczywiście taksówki, ale skupię się tutaj na transporcie miejskim. Obecnie można dojechać na lotniska, autobusem, pociągiem i tramwajem.

Jak dojechać z lotniska Roissy-Charles de Gaulle?

Jest to największe i główne lotnisko obsługiwane przez podmiejski pociąg RER B. Czas podróży z lotniska do stacji Chatêlet Les Halles wynosi około 40 min. Bilet obecnie kosztuje 11,45 euro.

Alternatywą jest autobus Roissybus, którym można dostać się do centrum. Kurs kończy się obok Opery Garnier na przecięciu ulic Scribe i Aubert. Autobus kursuje co 15 – 20 min. Czas podróży wynosi około 60 min. Koszt biletu 16,20 euro.

Jak dojechać z lotniska Orly?

Lotnisko Orly położone jest najbliżej Paryża. Tutaj też możemy dostać się pociągiem RER B do stacji Antony, a następnie należy przesiąść się na specjalną kolejkę Orlyval, która zatrzymuje się na każdym z terminali. Orlyval jest kolejką automatyczną, bez maszynisty. Czas przejazdu około 60 min. Cena biletu 14,10 euro.

Drugą możliwością jest przejazd autobusem Orlybus z lotniska do stacji metra Denfert-Rochereau. Autobus kursuje co 10-20 min, z Paryża od 5h35 do 00h00, a z Orly od 06h00 do 00h30. Czas przejazdu około 30 min. Bilet można kupić w autobusie. Cena biletu 11,20 euro.

Trzecią i najtańszą opcją jest tramwaj T7, z lotniska Orly tramwaj dojeżdża do stacji Villejuif-Louis Aragon. Czas przejazdu z lotniska około 45 minut. Następnie z tej stacji odjeżdża metro linia 7, którą dojedziemy do centrum Paryża. Cena biletu na tramwaj 2,20 euro, a następnie na metro również 2,20 euro.

Jak dojechać z lotniska Beauvais-Tillé?

Lotnisko Beauvais-Tillé jest położone najdalej Paryża około 100 km i jest obsługiwane przez tanie linie lotnicze. Najprościej jest dostać się tzw. Navette czy autobusem, który kursuje między lotniskiem a stacją Porte Maillot. Z tej stacji do centrum dojeżdża metro linia 1. Koszt biletu to 17 euro. Można zaoszczędzić niecałe 2 euro kupując bilet przez internet. Dzieci do 4 lat podróżują za darmo we wszystkich środkach komunikacji. Pod tym linkiem można kupić bilet tutaj.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *