Cześć,
Cieszę się, że chcesz mnie poznać!

Nazywam się Bernadetta i od trzynastu lat mieszkam we Francji. Kocham język francuski, bogactwo kulturowe i zabytkowe Francji. Uwielbiam uczyć się języków obcych, a francuski towarzyszy mi już od liceum. Po czternastu latach przebywania we Francji, ukończenia tutaj studiów i wielu kursów mogę śmiało powiedzieć, że jestem dwujęzyczna.

Jedną z moich licznych pasji jest podróżowanie. Z racji tego, że jestem doktorem filozofii specjalizującym się w filozofii starożytnej i średniowiecznej interesuje mnie wszystko co zwiazane jest ze starożytnością i średniowieczem.

Podróże po średniowiecznych francuskich wioskach i miasteczkach, których historię odkrywałam studiując filozofię są niesamowitym przeżyciem.

Tereny dzisiejszej Francji są kolebką europejskiej kultury i nauki, zwłaszcza poprzez powstałe tu liczne szkoły i uniwersytety.

Założyłam bloga, żeby dzielić się wiedzą o życiu we Francji. Pokażę miejsca, które warto zbaczyć. Będę pisać o praktycznych aspektach życia we Francji, a także uczyć francuskiego w kontekstach sytuacyjnych. Z doświadczenia wiem, że najlepiej uczyć się wykorzystując swą wiedzę natychmiast.

Z prywatnych ciekawostek, jestem żoną Francuza i mam dwie jeszcze małe córeczki. Oprócz blogowania zajmuję się programowaniem i dziennikarstwem oraz hobbistycznie fotografowaniem.

Zapraszam do śledzenia mnie na facebooku i instagramie oraz zapisania się na mój newsletter.